Chovatelská stanice                                                                  
LABRADOR RETRIEVER                                                               KENNEL FCI  
                                              z Temné jeskyně                

 
                                                             

 
 
 

Chov labradorských retrieverů - chovné feny - kluby - odkazy - výstavy - zkoušky - štěňata - odchovy

 
 

CHOVATELSKÁ STANICE

Naše chovatelská stanice z Temné jeskyně vznikla v devadesátých letech minulého století.  Prvním psem byla fenka německého dlouhosrstého ohaře. A od roku 1999 se zabýváme chovem labradorského retrievera, a to především vzhledem k jeho mimořádným povahovým vlastnostem a jeho přirozeným vlohám stát se ideálním loveckým psem, schopným lovit a přinášet zvěř i v nejhustším porostu. Vzhledem k tomu, že labrador retriever miluje vodu, nejsou pro něj práce ve vodě překážkou.  
Labrador rád vyhledává a přináší všechny možné předměty. Postupně a velmi trpělivě může tyto základní instinkty přeměnit v solidní práci loveckého psa. Toto plemeno bylo původně chováno jako lovecký pes, přinašeč. Nyní se cvičí spíše jako průvodce nevidomých, společník a pátrač po drogách, ale nejlépe se hodí k pomoci postiženým. Mnohostrannou osobnost labradorského retrievera je možné využít ve složité úloze rodinného mazlíčka, jako výstavního nebo loveckého psa, ale bude vynikat i v soutěžích poslušnosti a agility. Je mírný, vždy dobře naladěný, inteligentní pes, který splňuje všechny nároky, poskytne více potěšení, než jste schopni mu vrátit. Naši retrievři se využívají hlavně pro lovecké účely, skládají zkoušky z výkonu hlavně pro potřeby výkonu práva myslivosti,  zároveň jsou i rodinnými společníky a miláčky a chováme je v rodinném domku se zahradou.
Dalším naším cílem je spojit lovecké vlastnosti našich psů, kvalitní exteriér s ideální povahou. Snažíme se, aby naši psi měli vedle dobrých výstavních výsledků i kvalitní výsledky pracovní. Snažíme se, aby naše štěňátka odcházela ke svým majitelům vždy v té nejlepší kondici a s předpokladem výborného zdraví a exteriéru.